Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Główna Emulacja NES Nestopia - emulator
Nestopia - emulator PDF Drukuj Email
czwartek, 14 kwietnia 2011 07:39

W sieci dostępnych jest bardzo wiele emulatorów NES'a, jednak większość z nich nie jest już rozwijana i od dłuższego czasu pozostaje niezmieniona, istnieje jednak jeden będący w ciągłym rozwoju. Mam na myśli program Nestopia, jest to bardzo dobrze wykonany i dopracowany emulator obsługujący różne platformy (Windows, Linux, Mac) i języki (w tym także Polski).

Aktualna wersja programu dostępna jest zawsze na stronie domowej projektu, a oprócz niej w sieci bez problemu można znaleźć spolszczenie programu.

Główne okno programu Nestopia

Główne okno programu Nestopia.

 

Po uruchomieniu programu, na pulpicie pokazuje się niewielkie okno które możemy podzielić na dwie podstawowe części, górną część stanowi menu ustawień programu, natomiast poniżej znajduje się obszar w którym wyświetlany jest obraz. Myślę, że pierwszą rzeczą którą zauważy większość użytkowników jest to, iż program uruchamia się w języku angielskim, nic jednak nie stoi na przeszkodzie żeby to zmienić. Wystarczy pobrać z zamieszczonego powyżej odnośnika spolszczenie i wypakować je do podkatalogu "language" w programie, a następnie zmienić język w menu programu pod pozycją Options->Language. Po ponownym uruchomieniu program wystartuje już w naszym ojczystym języku.

W tym momencie można od razu przystąpić do uruchamiania gier, program jest już wstępnie skonfigurowany i nie wymaga wprowadzania żadnych dodatkowych ustawień, jedyne co można zrobić to zdefiniować inny układ klawiszy sterujących, jeśli domyślne nie przypadną do gustu.

 
Joomla themes, affordable business hosting.